Ponownie zainspirowani

Ponownie zainspirowani

Zakończyliśmy II Kongres Duchowości Młodych - Inspirowani Kalasancjuszem. Ostatniego dnia mogliśmy wysłuchać konferencji ks. Mirosława Malińskiego, podsumować te dwa wspólne dni oraz wymienić się spostrzeżeniami i przemyśleniami.  

Uczestnicy ścieżki św. Marii rozpoczęli dzień od medytacji, był również czas na dzielenie się owocami modlitwy. Natomiast uczestnicy ścieżki św. Piotra wysłuchali konferencji "Eucharystia nie tylko odstana". Relację buduje się poprzez przebywanie i obcowanie z innymi, dlatego powinniśmy również budować tę relację ze wspólnotą, z którą spotykamy się na spotykamy podczas Eucharystii. - To prowokacja Jezusa, która ma stworzyć przestrzeń do naszego wzajemnego spotkania - powiedział ks. Mirosław. 

Niedzielnej Mszy Świętej przewodniczył o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Zakonu Pijarów, który zwrócił naszą uwagę na fundamenty naszej wiary, które pozwolą nam na podejmowanie właściwych decyzji w naszym życiu, które nie będą służyły tylko nam, a także tym, z którymi przebywamy. 

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i inspirowali się na II Kongresie Duchowości Młodych.